Pri zápise firmy do Obchodného registra sa musí uviesť aj kontaktná adresa firmy. To ale nemusí nutne znamenať, že si musíte prenajať drahé kancelárske priestory. Obzvlášť nie, ak začínate start-up alebo ste menší podnikateľ a nezamestnávate toľko ľudí, ktorí by potrebovali tieto priestory. Ak ale ako kontaktnú adresu firmy nechcete uviesť práve vaše bydlisko, potom je tu pre vás virtuálne sídlo.
- Vďaka nemu dokážete ušetriť stovky EUR. Zatiaľ čo v Bratislave stoja kancelárie minimálne 200 EUR, virtuálne sídla s prestížnou adresou v Bratislave stoja pod 20 EUR mesačne.
Pokiaľ teda nemáte nehnuteľnosť, ktorú by ste zapísali do Obchodného registra a nechcete udávať ani adresu svojho bývania, s virtuálnym sídlom získate pre vašu firmu lukratívnu adresu a poskytne vám a vášmu https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/sk/ssw_i5_54/rzaiy/rzaiyclients.htm podnikaniu anonymitu. Túto virtuálnu kanceláriu je totiž možné zapísať do Obchodného registra, naše zákony tento krok povoľujú.
Takýto krok pritom zostáva u podnikateľov stále populárnejší. A to z dôvodu, že ceny za nehnuteľnosti sú skutočne vysoké. Navyše prevádzka virtuálneho sídla je finančne nenáročná a dokáže vám ušetriť ďalšie náklady. Nízka cena za túto adresu vám dokáže pomôcť najmä v prípade, ak rozbiehate podnikanie a nemôžete si dovoliť zbytočne vyhadzovať peniaze. A ako bolo spomenuté, poskytne vám aj anonymitu voči daňovým a finančným inštitúciám. Navyše prístupná adresa firmy v Bratislave zlepší imidž vášho podnikania.
Adresou firmy nemusí byť podnik, v ktorom vykonávate činnosť. Ide viac menej o kontaktnú adresu, kam vám bude chodiť firemná pošta. S virtuálnym sídlom sa preto spájajú aj doplnkové administratívne služby a preberanie pošty/zásielok. Po každom takomto kroku vám príde notifikácia vo forme emailu. Na konkrétnej adrese sa teda nachádza sekretariát a poštová schránka a o všetkom budete včas informovaní.